25–60 metų moterų dėmesiui…

INFORMACINIS PRANEŠIMAS: nuo 2004 metų Lietuvoje yra vykdoma valstybinė gimdos kaklelio piktybinių navikų prevencijos programa, finansuojama Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšomis. Šios programos tikslas – sumažinti Lietuvos moterų sergamumą gimdos kaklelio piktybiniais navikais ir mirtingumą nuo jų aptinkant moteris, sergančias ikivėžinėmis gimdos kaklelio ligomis. Tai leidžia išgydyti ikivėžines gimdos kaklelio ligas ir taip užkirsti kelią galimybei iš jų išsivystyti gimdos kaklelio vėžiui.

Pagal šią programą privalomuoju sveikatos draudimu apdraustoms 25–60 metų moterims nemokamai vieną kartą per 3 metus atliekamas citologinis gimdos kaklelio tyrimas, kitaip vadinamas PAP testu. Nuo gimdos kaklelio paviršiaus ir iš kaklelio kanalo sterilia mentele ar šluotele paimama tiriamosios medžiagos ir užtepama ant stiklelio. Tepinėlis ištiriamas mikroskopu. Citologinis gimdos kaklelio tyrimas yra neskausmingas.

Todėl Jūs, esate kviečiama atvykti į Sedulinos sveikatos centrą adresu: Tarybų g. 6, Visaginas pas savo šeimos gydytoją, akušerį ginekologą ar akušerį profilaktiškai pasitikrinti dėl gimdos kaklelio ligų. Siūlome apsilankymo datą ir laiką suderinti registratūros telefonu  8 386 48 715, 8 386 48 702.

Norime atkreipti Jūsų dėmesį, kad pagal minėtą programą PAP tepinėlis yra paimamas sveikatos priežiūros įstaigoje, kurioje yra prisirašiusi moteris. Jeigu prisirašėte prie kitos asmens sveikatos priežiūros įstaigos nei nurodyta kvietime, dėl gimdos kaklelio profilaktinių patikrinimų prašome kreiptis į ją.

Tepinėlis imamas ne menstruacijų metu, tinkamiausias laikas yra 10–20 menstruacinio ciklo diena. Likus parai iki tyrimo Jūs neturėtumėte naudoti tamponų, intravagininių preparatų, vengti lytinių santykių, neplauti makšties.

Laukiame Jūsų!