Pacientų dėmesiui pradeda veikti Koronos karštoji linija 1808

Reaguojant į sparčiai besikeičiančią naujojo koronoviruso (Covid-19) situaciją pasaulyje ir Lietuvoje, taip pat didėjant informacijos srautams, Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo, sveikatos apsaugos ministro Aurelijos Verygos nurodymu trumpuoju numeriu 1808 pradeda veikti Koronos karštoji  linija. Skambinti į liniją galima visoje Lietuvoje visą parą nemokamai iš visų tinklų.

Numeriu 1808 skambinti taip pat ir pasireiškus į gripą būdingiems ligos simtomams- karščiavimui, kosuliui, gerklės skausmui ar apsunkintam kvėpavimui- po kelionės į užsienio šalis ar po kontakto su tikėtinu koronoviruso nešiotoju.

Paskambinę į Koronos karštąją liniją, gyventojai bus konsultuojami pagal specialų sudarytą, struktūrizuotą, skaitmeninį algoritmą, pritaikytą priimti ir apdoroti iškvietimus, nustatyti reikiamą pagalbos lygį bei rekomendacijas. Linijos specialistai patars saviizoliacijos, Covid-19 prevencijos ir kitais klausimais. Esant poreikiui skambinantysis bus sujungiamas su GMP dispečerine.

Primename, kad visą parą veikia ir Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) karštosios linijos (+370 618 79984 ir +370 616 94562). Taip pat dėl naujosios koronoviruso infekcijos galima kreiptis elektroninio pašto adresu koronavirusas@sam.lt, kuriuo į visuomenės užklausas dėl koronoviruso atsakinėja Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) specialistai.